ALT_LOGO
ALT_BLOGALT_NOVINKY

SEO stránek na Facebooku


Ačkoliv omezený počet lidí již napadlo zabývat se optimalizací stránek (SEO) v souvislosti s reklamou na Facebooku a stránkami v sociálních sítích, na českém internetu lze dohledat jen omezené množství informací. Zajímá vás, zda má smysl zabývat se optimalizací stránek na Facebooku? Jednoznačně ANO.


S narůstající důležitostí sociálních sítí je z hlediska reklamy na Facebooku nezbytné pracovat se stránkami v této síti se stejnou důležitostí, jakou má firemní web. A jelikož stránky na Facebooku je možné najít prostřednictvím vyhledávačů, rozhodně je nutné se věnovat jejich optimalizaci. Oproti standardní optimalizaci stránek (SEO) není na sociální síti možné ovlivnit všechny faktory tak, jako u www stránek.

Nicméně optimalizace je možná, pouze je nutné dávat pozor, aby nezanikl sociální faktor. Upravovat stránky lze například následujícím způsobem:

1. Smysluplný název stránky – určitě zde musí být název brandu, na ten má být stránka dohledatelná. Nemá smysl zdůrazňovat klíčové pojmy, maximálně základní poselství firmy. Rozhodně je důležité dodržovat pravidla pro názvy stránek.

2. Vlastní URL - jméno stránky, čili značku, použijte také v URL . Lidé ve vyhledávači často hledají konkrétní brand na Facebooku, značka je tedy primární. Brand uvádějte všude stejně a pokud obsahuje více velkých písmen, uveďte je i v URL.

3. Klíčová slova všude, ale s rozumem – pro umístění klíčových slov jsou ideální Informace. Vytvořte zde tedy smysluplný informační text. Klíčová slova lze využít i u kontaktních informací. Přidávejte klíčová slova do příspěvků, obrázků, videí, vždy však s citem, ať fanoušci nejsou znechuceni.


Nezapomeňte, že optimalizace stránek (SEO) je na Facebooku vždy cílena na brand. V případě, že uživatel zadá do vyhledávače pojem "název firmy facebook", očekává, že první bude stránka dané značky, nikoliv cizí stránka, která značku zmiňuje. Aby Google vaše stránky mohl číst, musí být co největší část obsahu veřejně přístupná!

 


Autor: redakce
27.01.2013