ALT_LOGO
ALT_BLOGALT_NOVINKY

Zásady pro kvalitní obsah www stránek

 

Optimalizace stránek (SEO) vás posune výše ve vyhledávačích, ale to zdaleka není vše, co dokáže. Do tvorby obsahu investujte čas i peníze, stanovte si vysoké požadavky. Texty na vašich stránkách prodávají a o koupi vždy rozhoduje zákazník. Ukažme si, jak vytvořit hodnotný obsah, který vám vydělá. Obsah reaguje na potřebu zákazníka.


S velkou návštěvností nemáte vyhráno, o vašem zisku totiž rozhoduje prodej. Návštěvník chce uspokojit své potřeby a vy na ně odpovídáte.­

Oblíbená koncepce jak na to:

 

1        zákazník konkretizuje svoji potřebu,

2        vy na ni cíleně odpovídáte odkazováním na příslušné produkty nebo služby.

 

Předpokládejte, že zákazník ovládá problematiku oboru stejně jako vy. Obsah slouží k orientaci a získání informací. Optimalizace stránek (SEO) dávající smysl znamená méně zbytečných slov a více kvalitních informací. Informační stopa dává optimalizaci stránek (SEO) smysl. Obsah na vašem webu musí obsahovat kvalitní informační stopu. Stránky mají být přehledné.
 

Na jedné straně copywriteři znají pravidla správného psaní na internet. Na straně druhé vy jste skutečným odborníkem na svůj obor. Znáte detaily i slabiny vašich stránek, budete-li dodržovat pravidla, můžete být sami sobě ideálním copywriterem. Stačí hlídat specifické jazykové úkazy a gramatiku. Jistě pomůže také 52 tipů jak psát od Marka Nichola. V neposlední řadě je však určitě správným krokem předložit text alespoň ke korektuře.


Pokud copywritera najímáte, berte na vědomí vyznění a náladu vašeho brandu. Vypracovaný text je adaptovaný prostředí – berte v potaz, kam bude umístěn. Copywritera předem seznamte s webem a konkrétní stránkou, kde jeho práce bude umístěna.


Vše na stránce musíte vést ve stejném duchu. Obsah má vykazovat vysokou funkčnost, stejně jako osobitost a kreativitu. Usnadněte návštěvníkovi orientaci. Pak má optimalizace stránek (SEO) smysl a bude spokojen nejen zákazník, ale i vy.

 

 


Autor: redakce
29.03.2013